Hover Setting

slideup

#52 Zdjęcia zimąWybieracie się na sesję zimową? Może już macie ją za sobą? Ja planuję wziąć niedługo aparat i z kimś wyjść. 


Podam Wam kilka wskazówek dot. robienia zdjęć zimą.
Podczas, gdy planujemy wyjść na dwór należy pamiętać o tym, że przy niskich temperaturach wydajność baterii/akumulatora w aparacie znacznie maleje, dlatego trzeba zadbać o pełne naładowanie. 
Następną ważną rzeczą jest poprawne ustawienie balansu bieli. Musimy zadbać o prawidłowe odwzorowanie kolorów. Tryb AUTO nie wystarczy, ponieważ zdjęcia śniegu będą szaro-niebieskie prawda? Wiele osób nie zainteresowanych fotografią popełnia taki błąd. Co należy zrobić? 
Przy słonecznej pogodzie powinieneś/powinnaś wybrać z menu swojego aparatu ikonę przedstawiająca słońce, a przy pełnym lub częściowym zachmurzeniu chmurkę. Z tego należy korzystać. Ewentualnie później w komputerze można poprawić kolory.
Nie zapominajmy też o ustawieniu czułości ISO. Przypomną, że gdy na dworze jest ciemniej ustawiamy czułość ISO na większą wartość (np. 400), a gdy jest dosyć jasno lub nawet za jasno - ustawiamy wartość na niższą (np. 100-200). Jaki tryb do tego będzie odpowiedni? Oczywiście Manualny (M)
Te kilka wskazówek pozwoli Wam na wykonanie dobrych zdjęć :)