Hover Setting

slideup

#54 Kilka przydatnych wskazówek  • Użycie światła padającego z okna.
Bardzo ważnym oświetleniem w fotografii jest światło dzienne (szczególnie przez okna wychodzące na północ), dlatego powinniśmy je często wykorzystywać. Fotografowaną osobę wpatrującą się w okno powinniśmy ustawić około 2 m od niego, aby  ją dobrze wykadrować oraz ramieniem pod kontem prostopadłym, dzięki czemu podkreśli to jej sylwetkę, Ty zaś z aparatem ustaw się pod takim kontem, żebyś dotykał ramieniem ściany, tuż obok samego okna.
  • Zdjęcia grupowe.
Częstym problemem podczas zdjęć grupowych jest to, że ludzie najczęściej nie mieszczą się w kadrze (np. nie stoją dostatecznie blisko siebie). Na początku pozwól im ustawić się jak chcą (może się uda), zrób zdjęcie i zobacz jak wyszło. Jeżeli masz problemy z ich wykadrowaniem, po prostu pokaż im zdjęcia w aparacie i wytłumacz dlaczego muszą ustawić się inaczej. Nie pozwól na pozostawienie wolnej przestrzeni pomiędzy nimi. 
  • Jak zatuszować cienie pod oczami?
Jeżeli pod oczami czy nosem fotografowanej osoby pojawiają się brzydkie cienie spowodowane silniejszym światłem z góry (np. słońce na dworze), to w tym wypadku  musisz użyć ekranu odbijającego (srebrna blenda). Umieść go na wysokości klatki piersiowej, a delikatnie odbite światło otuli jednolicie twarz.
  • Fotografowanie z fleshem.
Z jakiej odległości należy wykonać zdjęcie przy użyciu lampy błyskowej, tak aby było dobre? 
Jeżeli posiadasz taką lampę z dyfuzorem i postanowiłeś odbić światło od sufitu, bądź też nie, to ustaw się w odległości nieprzekraczającej 3 m. Przeciwnym wypadku będziesz mieć problemy z wyemitowaniem dość silnego światła.