Hover Setting

slideup

FOTOMODEL: Sesja plenerowa
Najlepszym sposobem na nauczenie się właściwego dobierania kompozycji zdjęcia jest wielokrotne fotografowanie tego samego obiektu w różnych ujęciach i wariantach. Każde nowe ujęcie powinno nieść ze sobą inne spojrzenie na fotografowany obiekt. 

Jak tego dokonać? Po prostu wykonać pierwsze zdjęcie interesującego nas obiektu, dokładając wszelkich starań, by oczywiście było ono jak najlepsze. Następnie należy sobie zadać pytanie: „Jak skomponować kolejne ujęcie tego obiektu?”. Po zrobieniu kolejnego zdjęcia ponownie trzeba zapytać siebie: „Jaka powinna być kompozycja kolejnego zdjęcia?”. Zadawanie sobie takich pytań zmusi cię do nietypowego spojrzenia na fotografowany obiekt, czego efektem będą nietuzinkowe fotografie, znacznie wykraczające poza ramy zwykłej fotki. 

Ponieważ posiadasz aparat cyfrowy, po prostu rób zdjęcia i oglądaj je na wyświetlaczu LCD. Patrz na nie pod kątem zmian, jakie możesz wprowadzić, by inaczej uchwycić ten sam obiekt. W tym przypadku zmiany nie oznaczają polepszenie zdjęcia, lecz zmianę pomysłu na zdjęcie. Twoim celem niech stanie się wykonanie dużej ilości zdjęć z przeróżnie dobranymi kompozycjami. Dzięki temu nauczysz się wykonywać coraz to lepsze fotografie.

Dodam, że przy niektórych zdjęciach posłużyłem się złotą blendą, która doświetlała twarz modelek.