FOTOMODEL: Sesja plenerowa

października 09, 2014 Mateusz Arbatowski 3 Comments
Najlepszym sposobem na nauczenie się właściwego dobierania kompozycji zdjęcia jest wielokrotne fotografowanie tego samego obiektu w różnych ujęciach i wariantach. Każde nowe ujęcie powinno nieść ze sobą inne spojrzenie na fotografowany obiekt. 

Jak tego dokonać? Po prostu wykonać pierwsze zdjęcie interesującego nas obiektu, dokładając wszelkich starań, by oczywiście było ono jak najlepsze. Następnie należy sobie zadać pytanie: „Jak skomponować kolejne ujęcie tego obiektu?”. Po zrobieniu kolejnego zdjęcia ponownie trzeba zapytać siebie: „Jaka powinna być kompozycja kolejnego zdjęcia?”. Zadawanie sobie takich pytań zmusi cię do nietypowego spojrzenia na fotografowany obiekt, czego efektem będą nietuzinkowe fotografie, znacznie wykraczające poza ramy zwykłej fotki. 

Ponieważ posiadasz aparat cyfrowy, po prostu rób zdjęcia i oglądaj je na wyświetlaczu LCD. Patrz na nie pod kątem zmian, jakie możesz wprowadzić, by inaczej uchwycić ten sam obiekt. W tym przypadku zmiany nie oznaczają polepszenie zdjęcia, lecz zmianę pomysłu na zdjęcie. Twoim celem niech stanie się wykonanie dużej ilości zdjęć z przeróżnie dobranymi kompozycjami. Dzięki temu nauczysz się wykonywać coraz to lepsze fotografie.

Dodam, że przy niektórych zdjęciach posłużyłem się złotą blendą, która doświetlała twarz modelek. 

Inni zobaczyli też:

3 komentarze:

 1. Piękne zdjęcia i piękne modelki, twarz na 3 zdjęciu niesamowita, szkoda tylko tła, trochę przeszkadza. Zabrać dziewczyny w las :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy9/1/15 16:04

  Greetings! Very helpful advice within this article!

  It is the little changes that produce the largest changes.
  Thanks for sharing!

  Here is my site - Best dating Sites

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy17/1/15 00:33

  2. wystające lampa z tyłka 3 prześwietlone tło... może się czepiam ale po przejrzeniu bloga mam niedosyt :) czytając komentarze pod zdjęciami odbiorca liczy na profesionalne foty skoro fotograf używa tych reguł i widac wie co robi. Czegoś brakuje w tych zdjęciach. Dużo mądrości w głowie mało efektu końcowego. Pozdrawiam serdecznie, życzę sukcesów!

  OdpowiedzUsuń

Wyraź swoją opinię! Komentarz zostanie opublikowany po akceptacji autora. Zachęcam również do śledzenia bloga!