Hover Setting

slideup

Jakich obiektywów należy używać podczas fotografowania wydarzeń sportowych?

http://technologie.gazeta.pl/

Uważam, że do robienia zdjęć podczas meczy lub innych wydarzeń sportowych nie trzeba nosić ze sobą ciężkich toreb czy plecaków. Jest t przede wszystkim nie wygodne. Lubię czuć się bezpiecznie przy czym ograniczyć się do minimum.

Moim zdaniem warto jest ograniczyć się do dwóch obiektywów:

  1. Obiektywu szerokokątnego zmiennoogniskowego , o zakresie ogniskowych od 12 do 24 mm. Pozwoli to na uchwycenie całego obiektu sportowego bez specjalnego oddalania się, takich jak korty tenisowe, czy pozwoli na zdjęcia grupowe. 
  2. Teleobiektywu o ogniskowej od 300 lub 400 mm. Najlepiej jeśli będzie on wyposażony w system stabilizacji obrazu, taki jak Vibration Reduction (VR) w obiektywach Nikon czy Image Stabilization (IS) w aparatach Canon. Dzięki takiemu systemowi będziesz mógł robić dobre zdjęcia z ręki, nawet przy słabym oświetleniu. 
Jedyna dodatkowa rzecz (oprócz zapasowej baterii i kartą pamięci), którą warto jest mieć przy sobie podczas fotografowania wydarzeń sportowych jest tzw. telekonwerter (np. 1,4x), który właśnie pozwoli zbliżyć się jeszcze bardziej do akcji (działa jak soczewka). Zakłada się go pomiędzy korpus aparatu a obiektyw. Takie telekonwertery powodują wydłużenie ogniskowej obiektywu np. z 300 mm do 450 mm.